Печат на тази страница

Сезон 2012 на професионалния пистов шампионат за мотоциклети в САЩ е открит!

20 Март 2012

През изминалия уикенд там се състоя първи кръг от шампионата AMA Pro Sportbike с историческото състезание DAYTONA 200, което за 71 година подред открива календара.

Joey_Pascarella_Daytona200_2012_podiumПобедата бе меко казана неочаквана в лицето на 19-и годишният състезател Джой Паскарела, който e едва за трета година е в професионалния клас, но вече успя да прочуе името си в световен мащаб. В Дайтона той издържа на натиска и твърдата конкуренция на трима силни претенденти - ветераните в AMA Superbike Джейсън ДиСалво, Камеран Баубиа и Мартин Карденас. Четиримата бяха в много близка битка помежду си от самото начало на дългото 200 мили състезание., като златото бе разпределено буквално в последните метри преди финала в последната 57-а обиколка. Директорите на състезанието се довериха на фотофиниш за да определят с точност крайното класиране за подиума: Джейсън ДиСалво се оказа втори, като изоставането му от първия бе едва 0.048 секунди от Паскарела. Баубиа и Карденас биха могли да си разделят бронза, те финишираха с 0.112 зад победителя с абсолютно еднакво време.
Но съдийската комисия реши, че предното колело на Баубиа е няколко сантиметра пред това на Карденас.

В челото на стартовата решетка бяха и други известни състезатели от Американския Супербайк (AMA Superbike),като Джейк Земке и Томи Хейдън и Кори Уест, който озостанаха назад в класирането след първия пит-стоп. Като цяло до финиша стигнаха 46 състезантели.