Печат на тази страница

Камерон Баубие (Yamaha) спечели легендарното състезание Daytona 200 с цели 22 сек пред съотборника си Гарет Герлов

17 Март 2013

Пилотът на Y.E.S. Graves Yamaha Камерон Баубиер спечели легендарното състезание Daytona 200, пресичайки финалната линия с цели 22 секунди пред съотборника си Гарет Герлоф. Подиумът допълни Боби Фонг (Triple Crown), който финишира 15 секунди зад Герлоф.

Денят започна страхотно за Баубие още от квалификациите, които той завърши с най-добро време и успя да грабне пол-позишъна за същинската надпревара. Баубие потегли първи, но малко след това бе задминат от състезателя на Desmo Veloce Джейк Земке. Лидерството на Земке не продължи дълго, тъй като Баубие го изпревари още на втората обиколка и остана ненадминат до края на оставащите 55.

Няколко ключови пилоти приключиха твърде рано състезанието поради технически проблеми. Един от тях бе победителят от миналата година Джоуи Паскарела (Riders Discount Racing Triumph). Състезателят на Triumph караше много близко до Баубие и имаше шанс дори да защити титлата си, но на 19-тата обиколка скоростният му механизъм отказа и състезанието за него приключи. Подобен проблем, само, че със съединителя сполетя и Кени Рийдман (Sturgess Cycle Triumph). Състезанието трябваше да напусне и шампионът от 2011-та Джейсън ДиСалво.

След двамата състезатели на Yamaha Фонг държеше стабилно третото място, следван от Джейк Кагне (RoadRace Factory) и Земке. След първия пит разликите между състезателите в челото започнаха постепенно да се увеличават, а много от тях срещнаха технически проблеми. Земке се движеше добре до средата на състезанието, но и той трябваше да изкара мотоциклета извън пистата.

Отпред Баубие вече бе натрупал солидна преднина преди да влезе в пит-стоп-а. Първи влезе Герлоф на 17-тата обиколка, следван от Баубие. Съвсем малко време изгубиха пилотите на YES Graves Yamaha, за да сменят гумите и да заредят с гориво. Баубие рестартира надпреварата на пета позиция, но пилотите пред него също влязоха в пит-стопа и така той възвърна лидерството си с 6 секунди аванс пред Герлоф.

След втория пит Баубие водеше пред групата с цели 14 секунди, следван от Герлоф и състезателя на Guard/Celtic Racing Джеймс Рисполи.

В крайна сметка Камерон Баубие пресече първи финалната линия, оглавявайки класирането и в AMA Pro GoPro Daytona SportBike. На 22.254 секунди след него остана 17-годишният Гарет Герлоф, за който това е първата надпревара Daytona 200.

Beaubier-Wins

Две дами се наредиха в челната десетка – Елена Майърс (Triumph) е на 9-то място, а Мелиса Парис (Honda) е десета.