Ендуро: Мика Ахола спечели първия кръг от Indoor World Enduro Championship

29 Ноември 2010

Тади Блазусяк стъпи накриво

Световният шампион в категория Е2 за 2010 Мика Ахола спечели първия кръг от т.нар. Indoor World Enduro Championship, който се проведе този уикенд в Генуа пред погледа на около 10 000 души. Три финала, в които пилотът на Honda завърши втори, първи и трети определиха победителя. Изненадващо среброто грабна финландецът Йоаким Люнгрен, който се представи блестящо в първия манш и се класира втори и четвърти в останалите два. Тадеуш Блазусяк, който само преди седмица спечели за втори път в своята кариера AMA Endurocross шампионата на САЩ, изпусна победата в първия кръг на Indoor Worold Enduro Championship и след кошмарна вечер се нареди на третото място.

Мика Ахола

Тади направи неприятно падане още в началото на първото състезание, но въпреки, че удари главата и рамото си, продължи да кара. Късметът тази вечер явно не беше на неговата страна и в средата на секцията, при един от скоковете, отново се стовари на земята. Така Блазусяк завърши едва на 9-то място този труден манш и направи вечерта интересна.

Въпреки болката в рамото Тади водеше в началото на второто състезание, докато не падна отново. Катастрофата обаче не беше фатална и полският пилот на КТМ успя да се добере до второто място – на около 8 секунди зад Мика Ахола (Honda).

action_genoa

За сметка на първите два манша, Тади Блазусяк беше перфектен в третия финал, когато направи най-доброто си състезание за вечерта. Полякът взе холшота и не позволи да бъде изпреварен до края на надпреварата.

Така финиширайки 9-ти, втори и първи в отделните маншове Тедисе нареди на трето място в първия кръг на Световния Ендуро шампионат на „закрито“.

Другият пилот на КТМ Томас Олдрати завърши на четвъртото място вечерта, след като записа трето, четвърто и второ място на трите финала.