Дакар 2011: Рубен Фариа спечели първия етап

02 Януари 2011

Тотална доминация на КТМ

Днес се състоя първият същински етап от рали „Дакар“ - най-опасната надпревара на планетата. 566 км пътна секция и 192 км по часовник трябваше да изминат състезателите при прехода от Виктория до Кордоба.В началото на деня времето беше перфектно, но в края на се развихри истинска буря, която създаде много проблеми на мотоциклетистите.

vic_1

Сирил Депре водеше керванът след първата междинна контрола, но веднага след нея бе изпреварен от Рубен Фариа. Португалецът стартира от 11-та позиция с ясната задача да помага на Депре и завърши 29 секунди пред френския състезател, печелейки втория етап от „Дакар“ в кариерата си. Шампионът от 2010 остана на второ място, а машините на КТМ буквално окупираха челните позиции, след като Марк Кома и Хуан Педреро Гарсия финишираха съответно трети и четвърти. От останалите марки най-напред класиралият се състезател е пилотът на BMW Паоло Гонкалвес.

despres_22

И все пак някои от състезателите, които миналата година караха 690 сс мотоциклети маха проблеми. Пол Андерс Уливалсете беше най-разочарован от днешния ден, след като се класира на 29 място на над 13 секунди след победителя и на финала заяви, че скоро не си спомня да се е представял толкова зле.

Утре предстои вторият етап от Кордоба до Сан Мигел де Тукуман, при който пътната секция ще е 440 км, а по часовник пилотите ще изминат 300 км. Теренът е напълно различен от този в първия етап, участниците постепенно започват да се отправят на север и навлизат в гористи местности. Трасето, което ще бъде наситено със скокове, ще бъде разделено – моторите и АТВ-тата няма да карат с камионите и автомобилите.