Ади мачка и в съботните специални тестове

12 Юни 2011

Тежък ден за "Крейзи джоб" Стара Загора

Андон Чулев (MG Racing) с КТМ 350 поведе в първия кръг от Ендуро шампионата след съботните специални тестове в Казанлък. Зад него във временното класиране до момента са Михаил Митов (MG Racing) с Honda CRF 250 и Станислав Стоянов (MG Racing) с Yamaha 450.

69_mitov_2011

След супер-теста в петък съботният ден започна под непрестанен дъжд, който превърна и без това трудното трасе в истинско изпитание за пилотите. По 35-те километра непрекъснати изкачвания до билото на Стара планина и спускания инцидентите и паданията не бяха рядкост, а шампионът за миналата година Георги Тодоров-Корера дори не успя да завърши. Той не успя да подбере най-верния маршрут по трасето, отпадна много физически и реши да прекрати участието си.

mg_racing_kz_1

През целия ден Андон Чулев (MG Racing, София) и Мартин Иванов (Луда работа, Стара Загора) с КТМ 450 постоянно разменяха лидерството си в надпреварата. Всички очакваха Мартин Иванов да заеме едно от челните места, но голямо закъснение на времева контрола му донесе сериозно наказание и го прати назад в класирането. Това изстреля нагоре Михаил Митов и Станислав Стоянов.

„Изключително трудно беше. Първите две части бяха ОК, но третата се оказа невероятно изтощителна”, каза след финала на деня лидерът във временното класиране Андон Чулев.

След изпитанията в събота Чулев води с 25 точки, Митов е с 22, а Стоянов е плътно зад тях с 20 точки.

Последният неделен ден на първия кръг от Ендуро шампионата в Казанлък е ендуро-крос и представлява масов старт на мотоциклетите по затворен маршрут в два манша. Крайното класиране ще бъде определено след края на деня. Началото на състезанието в неделя е в10:00 ч сутринта.