Греъм Джарвис спечели Hell’s gate за втора поредна година

25 Февруари 2012

Деветото издание на легендарното екстремно Ендуро състезание Hell’s gate се проведе в района на Тускани, Италия миналият уикенд, а Греъм Джарвис покори „върха на ада” първи за втора поредна година.

За пореден път трасето бе изградено от италианският специалист в „Дакар” Фабио Фасола, а освен с трудните препятствия пилотите трябваше да се справят и с все още неразстопилият се сняг.

Само двама завършиха Hell’s gate през 2011 – Джарвис и Дъги Лампкин. Тази година след първата обиколка останаха 17 пилоти, а след втората – 11. В края на третата обиколка хилядите зрители видяха моторите на Джарвис, Джони Уолкър, Шави Галиндо, Коуди Уеб, Андреас Летенбихлер, Дъги Лампкин и Пиеро Сембенини.

Graham_Jarvis_hill_climbing_Hells_Gate_2012

За съжаление италианецът разочарова феновете си у дома, тъй като изостана с 30 минути след лидера и отпадна от надпреварата в четвъртата обиколка. Обиколка по-късно неприятният му късмет не подмина и състезателя на Gas-gas Дъги Лампкин.

В предпоследната Андреас Летенбихлер падна и загуби повече от 5 минути, докато се върне на мотора.

В крайна сметка до финала на адската надпревара достигнаха цели 5 състезателя. Първи финалната линия пресече пилотът на Husaberg и победител от миналата година Греъм Джарвис, който остави на 4.02 мин след себе си Джони Уолкър с КТМ. Трети е съотборникът на Джарвис Шави Галиндо, чийто пасив е 16.23 мин. Топ 5 допълниха Коуди Уеб (Beta) и Андреас Летенбихлер (Husqvarna).