Първи подиум за Кристобал Гуереро и Еро Ремс в Италия

04 Юли 2012

Във втория ден от Гран при на Италия испанецът Кристобал Гуереро спачели първата си победа за сезон 2012 в категория Е2, а финландецът Еро Ремс триумфира за пръв път в Е1. Температурите в Италия продължиха да се увеличават и в неделя, създавайки проблеми на много състезатели.

Най-приятната изненада на деня поднесе състезателката на Gas gas Лая Санц, която направи страхотно каране въпреки контузията на крака и спечели златото при жените.

Уикендът не се оказа много приятен за някои фаворити. Надеждите на КТМ Антоан Мео и Джони Аубер не могаха да завършат още първата обиколка. Аубер стана жертва на същия технически проблем, който имаше и в събота, докато шампиона в Е1 получи повреда при първия Крос тест. Проблеми с машината възпрепятстваха и французина Пиер Александър Рене. Състезателят на Husaberg се бореше за лидерската позиция, която камък попадна в мотоциклета и той загуби цели 4 минути, но все пак успя да се върне в играта и да завърши 13-ти.

Юха Салминен се надяваше да повтори успеха си от първия ден и в неделя, но падна в третата обиколка. Пилотът на Husqvarna загуби време и трябваше да се задоволи с второто място. С Гран при на Италия на подиума се завърна още една основна фигура в световното Ендуро – испанският състезател Иван Сервантес (Gas gas).

Антоан Басе (Yamaha) продължи да се доказва в категория Е2, заемайки четвъртото място, следван от Оскар Балети (Beta).

Интересна битка за първото място имаше и в категория Е3, където победата този път взе Кристоф Намботин. Състезателят на КТМ преодоля без проблем натиска на Дейвид Найт (KTM) и Йоаким Люнгрен (Husaberg), триумфирайки с над 12 секунди аванс. Люнглен преследваше Намботин през целия ден, но остана втори. Найт допълни подиума.