AMA Endurocross: Блазусяк печели втора победа за сезона в Калифорния

19 Септември 2012

Пред погледа на почти 20 000 зрители в съоръжението Citizens Business Bank Arena в Онтарио, Калифорния асът на екстремното Ендуро спечели четвъртия кръг от АМА Endurocross шампионата.

Полският състезател стартира в главната надпревара след като излезе с първо време от квалификацията и перфектно представяне в предварителните 3 манша.

EX-Brownstart

Малко след това феноменът в Ендурото имаше проблем с един от дървените пръти, което даде възможност на Коуди Уеб (Beta) да мине отпред. Теди не се отказа и притисна Уеб, като усилията му се възнаградиха в следващата обиколка, когато си върна и лидерството в състезанието. Блазусяк успя да си осигури достатъчна преднина, която да му позволи да спечели втората си победа за сезона.

ex-webb

Отзад пилотът на Husqvarna Кал Редмонд се беше отправил към подиума, но плътно зад него се движеше състезателят на Kawasaki Джъстин Соул. Към края на надпреварата Соул успя да намери перфектната линия и изпревари Редмонд, допълвайки стълбичката на победителите. Победителят в Ендуро сериите WROCS Тейлър Робърт (Kawasaki) завърши на пета бозиция, а до шестото място се добра Колтън Хакър (Kawasaki).

IMG_2543

След победата си в Онтарио Теди Блазусяк води в АМА Endurocross шампионата с 99 точки пред Уеб с 82 и Майк Браун 75 точки. Борбата за титлата продължава на 6-ти октомври в Денвър, Колорадо.