Внимание

JUser: :_load: Не може да бъде зареден потребител с номер: 70

MotoGP - Лорис Капироси печели в Чехия, Роси втори

20 Август 2006
Лорис Капироси (Дукати) спечели Гран при на Чехия, в клас Moto GP на пистата "Бърно" в 12-ти кръг от шампионата, с време 43:40,145.

Лорис Капироси (Дукати) спечели Гран при на Чехия, в клас Moto GP на пистата "Бърно" с време 43:40,145. Италианският пилот на Дукати доминираше през цялото състезание, след като изпревари Валентино Роси (Хонда) 43:45,047 още на първия завой. Световният шампион започна от първа позиция, но се забави на старта и накрая се задоволи само с второто място, което дава 20 точки. Подиумът бе допълнен от испанеца Педроса (Хонда), загубил дуела с Доктора за второто място. Водачът във временното класиране Ники Хейдън (Хонда) финишира едва девети. Така след 12 кръга от световния шампионат борбата за титлата е все по-оспорвана. Хейдън вече има едва 25 точки преднина пред Педроса и 38 пред Валентино Роси, както и 40 от днешният победител Капироси. До края на сезона остават 5 състезания.

5. Лорис Капироси (Дукати) 151

при 250 кубиковите мотори спечели испанският пилот Хорхе Лоренцо (Асприля), който през цялото състезание се движеше добре, след което взе преднина пред своите конкуренти и спечели много важни 25 точки, които може да се окажат решаващи за световната титла. Това е втори испански триумф на пистата в Бърно днес, след като преди това в 125 кубиковите поредна победа постигна Алваро Баутиста (Априля). Втори финишира италианският пилот Андреа Довицио, който е конкурент №1 на Лоренцо за титлата. Вторият във временното класиране изпревари буквално с 17 хилядни японеца Хироши Аоуяма. Така италианецът вече изостава със седем точки от водача Лоренцо.

Крайно класиране на пистата "Бърно" за Гран при на Чехия в клас 250 куб. см.

3.Юки Такахаши (Хонда) - 133

при 125 кубиковите мотори спечели Алваро Баутиста (Априля). Испанецът успя умело да задържи лидерската си позиция до края, въпреки опитите на финландеца Мика Калио (КТМ), който тръгна от пол-позишън да го задмине. След последния завой на инфарктното сътезание на пистата двамата почти се докоснаха. Но с пълна газ и майсторство Баутиста успя да финишира пръв. Времето на победителя е 41:00,673 минути, а само 28 хилядни зад него завърши Калио. Трети финишира унгареца Талмаши, изпреварил Пешек, който падна на последния завой. Така в генералното класиране испанецът Баутиста вече води с 69 точки пред финландеца Мика Калио (КТМ), който е с 161 точки.

Крайно класиране на пистата "Бърно" за Гран при на Чехия в клас 125 куб. см.
1.Алваро Баутиста (Априля) 41:00,673 минути
2.Мика Калио (КТМ) 41:00,701