Moto2: Дани Кен върна надеждите на Великобритания

08 Ноември 2015

Британецът Дани Кент спечели титлата в Мото3, след като завърши на девето място на състезанието във Валенсия.

Мигел Оливейра спечели последния за сезона старт, но Кент успя да навакса и след като тръгна от 18-та позиция, завърши на място, което му донесе точки за крайния успех.

Кент е първият британец с титла от мотоциклетизма от Бари Шийн през 1977 година насам.

Кент стартира последното състезание с мисълта, че всяко място от 14-то напред му стига за титлата. Бавно, но сигурно той си проби път до деветата позиция.

Оливейра, който от следващия сезон ще е съотборник на Кент в Леопард Рейсинг, завърши втори в генералното подреждане, а Енеа Бастини допълни подиума.