Хорхе Лоренсо стартира сезона с победа

22 Март 2016

Испанецът финишира пред Андреа Довициозо и Марк Маркес в Катар

Испанецът Хорхе Лоренсо с Ямаха спечели Гран при на Катар и започна с успех сезона в Мото GP на световния шампионат по мотоциклетизъм.

Лоренсо финишира в Доха с с време от 42.28,452 минути и остави след себе си Андреа Довициозо с Дукати, изостанал на 2,019 секунди. Трети остана Марк Маркес с Хонда, който завърши на 2,287 секунди след Лоренсо.

Валентино Роси с Ямаха приключи четвърти на 2,287 секунди от шампиона.

Така след първото състезание за сезона Лоренсо повежда в генералното класиране с 25 точки, пред Андреа Давициозо с 20, Марк Маркес с 16 и Валентино Роси с 13.

При конструкторите Ямаха води с 25 пункта, пред Дукати с 20 и Хонда с 16. В класирането при отборите заводският тим на Ямаха води с 38, пред Хонда с 27 и Дукати с 20.

Вторият кръг от календара за този сезон е в Аржентина на 3 април.