Внимание

JUser: :_load: Не може да бъде зареден потребител с номер: 70

Резултати от втория кръг на Балканския шампионат по мотокрос

07 Април 2007
Една победа, три втори и две трети места извоюваха българските пилоти във втория кръг от балканския шампионат по мотокрос,

Халкида, Гърция. Една победа, три втори и две трети места извоюваха българските пилоти във втория кръг от балканския шампионат по мотокрос, съобщиха за Агенция "Фокус" от Българската федерация. Домакин на състезанието беше трасето в Халкида, Гърция. Рекордните 130 пилоти от Гърция, Румъния, България, Сърбия, Кипър и Македония премериха сили в надпреварата.
Николай Куманов (Кавазаки) взе златното отличие за България в най-големия клас (250 OPEN) в оспорвана борба с представителя на домакините Лефтерис Папаниколакис. Двамата си размениха по един манш и събраха по 47 точки, но тъй като Куманов беше с по-добро класиране във втория старт той стана и краен победител. Куманов вече има 97 точки от 2 кръга и води убедително във временното класиране за шампионата.
Ангел Караньотов (КТМ) и Георги Дамянов (Ямаха) спечелиха сребърно и бронзово отличие от този кръг в клас 80сс, а Майкъл Иванов (Кавазаки) и състезаващият се с български лиценз Александър Станкович се класираха втори и трети в най-малкия клас 65сс.
България остана втора в отборното класиране за втория кръг със 116 точки. Двата отбора на Гърция заеха съответно първо и трето място.
Във временното класиране за шампионата националният ни тим води с 5 точки пред тима на Гърция (FMG).
Следващият кръг от балканския шампионат по мотокрос е на 22 април в Зарнещи, Румъния, заедно с европейския шампионат в класовете 65 и 80сс.