Хакан Халми стана европейски шампион при 85 сс кръг преди края на шампионата

01 Юли 2014

Кръг преди края на Европейския шампионат по мотокрос Хакан Халми стана шампион в клас ЕМХ85 сс.

Петият кръг на първенството се проведе този уикенд в Сърбия, а родните мотокросисти за пореден път се върнаха с редица призове. Успоредно с него се състоя и шестият кръг от Източно-европейския шампионат в класовете МХ, МХ1 и МХ2 на атрактивната дисциплина.
  Ето резултатите и от останалите класове:
  В клас ЕМХ65 сс на Европейския шампионат българинът с най-предно класиране е Кристиян Иванов (КТМ), който зае второто място.
  В клас МХ 2 победител стана Майкъл Иванов /КТМ/, който спечели и 2-та манша. В клас МХ 1 Тодор Тотев /Хонда/ остана 4-ти, а в клас МХ българите окупираха подиума: победител стана – Юлиян Райчев /Кавазаки/, втори се нареди Теодор Гигов /Кавазаки/, а трети остана Веселин Малинов /Ямаха/.
  В отборното класиране България е първа, като води убедително и в генералното отборно класиране в двата шампионата.