Николай Йовчев спечели убедително двата манша в клас МХ1 на 6-тия кръг от РШ по мотокрос

09 Септември 2014

75 мотоциклетисти от 4 (България, Румъния, Турция и Сърбия) държави взеха участие в шестия кръг от Републиканския шампионат по мотокрос, който се състоя този уикенд в Севлиево. По традиция надпреварата се провежда в памет на Йовко Йовков.

В събота проливни дъждове посрещнаха състезателите, но в неделя слънцето се усмихна и благодарение на перфектната работа на организаторите, всички маншове се състояха по програма. Все пак се наложи лека корекция на трасето, което за втория ден бе съкратено. Климатичните условия попречиха единствено на старта на най-малките пилоти – тези в клас 65 сс.

Въпреки променливото време, над 3000 зрители посетиха мотополигон „Горна Росица“ и се насладиха на вълнуващи битки в различните състезания, които стартираха с едноминутно мълчание в памет на жертвите от наводненията в Бургаска област.

В клас МХ85 представителят на домакините от Севлиево Хакан Халми (КТМ) беше безапелационен и в двата манша, добавяйки 50 точки към актива си за генералното класиране. След него завърши Юлиан Георгиев (КТМ), който и в двата манша финишира след Халми, а трети е Момчил Иванов (КТМ).

В клас МХ се получи изключително оспорвана надпревара. Първият манш беше спечелен от Веселин Малинов (Ямаха), а вторият Георги Недев (Сузуки). В крайното класиране триумфира именно Недев (заради успеха си във втория манш). Малинов остана втори, въпреки че и двамата спечелиха по 47 точки. Трети е Юлиан Райчев (Кавазаки).

В клас МХ1 студентът от НСА „Васил Левски” Николай Йовчев (Хонда) спечели и двата манша и взе 50 точки. Втори е Тодор Тотев (Хонда), а трети Денислав Ангелов (КТМ).

В клас МХ2 също се получи много вълнуваща надпревара. Майкъл Иванов (КТМ) демонстрира най-доброто от себе си и успя да спечели крайната победа, след като финишира пръв и в двата манша. Втори остана Георги Георгиев (Сузуки), а трети Любомир Васев (Ямаха).

В отборното класиране победител след днешните стартове при мъжете е „Рейсинг тийм Цочев”, а отборно в клас „МХ” триумира „Велман”.

Републиканския шампионат продължава тази неделя в Троян, като успоредно с него ще се състои и 9-ят кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос.