Гран при Сливен започна оспорвано още с квалификациите днес

12 Септември 2015

90 състезатели от 6 държави (Гърция, Кипър, Турция, Сърбия, Молдова и България) участват в 8-ия кръг на републиканския шампионат по мотокрос, който се провежда този уикенд на отлично подготвеното трасе в Сливен. Днес при хладно, но без валежи време,на мотополигон „Бършен” пилотите завършиха свободните тренировки и квалификациите за място във всички класове преди утрешните стартове.

Единствено в МХ по традиция в съботния ден се състоя първият манш за кръга, който без изненада беше спечелен от Мартин Тодоров (МСК “Калабак 1969“, Yamaha). Водачът във временното класиране за шампионата стартира отлично и поведе колоната, като във всяка обиколка увеличаваше преднината си пред останалите пилоти и заслужено спечели. Втори се класира Юлиян Райчев (“Панчо Рейсинг Тийм“, Kawasaki), а трети финишира съотборникът му Веселин Малинов (Yamaha).

В МХ65 Кристиян Иванов („Тексим моторспорт“, КТМ) направи най-бърза обиколка в квалификацията - 2.07.290 минути. След него по време се наредиха Димитър Грозданов („МХ Рейсинг Симитли“, КТМ), който остана на само 0.020 сек и Виктор Бориславов („Мотоспорт Варна“, КТМ), който завърши с 2.12.944 минути.

В МХ85 квалификацията за място спечели Жулиян Георгиев („Моторейсинг Варна“, КТМ), който даде най-добро време 1.56.620 минути. Втори с 1.57.401 остана Алекс Димитров („Моторспорт Варна“, КТМ), а трети Румен Мирчев (МСК „Калабак 1969, Yamaha) - 2.03.039 минути.

В най-силно конкурентната категория този сезон – МХ2 четирима състезатели завършиха квалификацията, давайки времена през няколко хилядни от секундата. Иван Петров (МСК „Севлиево“, КТМ) спечели първия избор на стартовата бариера за утрешното състезание с най-добро време от 1.46.469 минути. Втори по време е Валентин Роглев (“Панчо Рейсинг Тийм“, Kawasaki)- 1.46.867. Трети от квалификацията стана Хакан Халми (МСК „Севлиево“, КТМ)- 1.46.993 минути. Шампионът от „Горна Росица“ Майкъл Иванов (Husqvarna) остана с четвърти резултат от 1.47.281. Състезателят на „Троян моторспорт 01“ бе сполетян от проблем със скоростите по средата на квалификацията и смени мотора си с Yamaha-та на Тони Цветков.

В МХ1 Тодор Тотев (Honda) спечели квалификационната сесия с най-бърза обиколка- 1.49.006 минути, Николай Йовчев (Honda) остана с второ време – 1.50.550 минути, трети се нареди Денислав Ангелов (МСК „Бяла Рейсинг“, КТМ) с 1.51.197 минути.

Официалното откриване на Гран При Сливен е утре от 10.30 часа, а веднага след него ще се състоят и състезателните маншове във всички класове от 8-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос. Входът за зрители е свободен!