Мотокрос: Петър Петров 5-ти на световното в Чехия

28 Юли 2016

Най-добрият български състезател по мотокрос Петър Петров (Kawasaki Racing Team) се представи повече от успешно в 13-тия кръг на Световния шампионат и с резултат 6-7 в двата манша, завърши на повече от доволното 5-то място в крайното класиране.

Родният пилот показа изключително майсторство и хъс в двете неделни състезания, измъквайки се без проблем от задна позиция на писта, на която това става доста трудно. В първото  той се добра с лекота от 11-та до 6-та позиция, а във второто от 13-та до 7-ма, като и двата манша бяха доста интересни, тъй като Печето извоюваше мястото си в последната обиколка.

„Не бях имал такъв успешен уикенд от доста време и съм изключително доволен, че станах 5-ти тук в Локет. По време на лятната пауза свършихме много добра работа по мотора, а също така успях да се възстановя и от контузиите, така че застанах на старта в далеч по-добра форма. Когато преминеш през няколко уикенда с лоши резултати, е много трудно да се върнеш обратно в „играта”, но съм щастлив, че успяхме отново да влезем в топ 5 и то точно, когато сезонът започва отначало! Сега предстои домашното Гран при в Ломел, където съм сигурен, че бих се справил още по-добре!” – каза Петър Петров след финала.

В генералното подреждане за Световния шампионат Печето има актив от 282 точки и се намира на 8-мо място. Другият ни представител Майкъл Иванов (КТМ, Marchetti Racing) този път изтърва „на косъм” позициите за точки и с резултат 25-22 в двата манша завърши 25ти в крайното класиране за кръга.

В същото време и на същото трасе в Чехия, трима българи взеха участие във финалния кръг от Европейския шампионат по мотокрос. С резултат 33-37 в двата манша Виктор Бориславов (KTM) зае 38-ма позиция в клас ЕМХ65. При по-големите 85 сс мотоциклети Николай Малинов (МСК Севлиево, Kawasaki) е 33-ти, а Димитър Грозданов (МХ Рейсинг Симитли, КТМ) – e 37-ми.

Конкуренцията беше много силна и определено нямаше случайни. В първия манш завърших 32ри, но във втория паднах и затова съм 37. Не беше лесно, но съм доволен.” – каза Митко след финала.

Световният шампионат по мотокрос продължава тази седмица (30-31 юли) на домашното трасе на Петър Петров в Ломел, Белгия. Припомняме, че миналата година Печето именно там извоюва първия си подиум в клас МХ2 – постижение, до което България не е достигала повече от 30 години, постижение, което той може спокойно да повтори или защо не дори да подобри.