36 българи участват в 5-тия кръг от BMU European Motocross Championship 2019 в Глобаре

22 Юни 2019

36 български състезатели участват в 5-тия кръг от BMU European Motocross Championship 2019, който се провежда този уикенд в Глобаре, Сърбия.

7 български момчета ще вземат участие в клас ЕМХ65 на Европейския шампионат по мотокрос. От родните пилоти с най-предно класиране в квалификацията бе Мирослав Димитров (Марица Рейсинг Тийм, КТМ), който постигна трето време за 2:04.898 минути.

3 от общо 20 са българските пилоти в глас EМХ85, като най-бърз днес бе хърватинът Лука Кунич – 1:50.988 секунди. Втори, на 1.490 секунди остана Християн Георгиев (Plovdiv Motorsport, KTM).

5 български състезатели наброява стартовия списък на клас МХ2 Junior, като най-добро време на квалификацията днес даде Жулиян Георгиев (Kippen MX, Kawasaki) – 1:42.961. С 2.498 секунди след него завърши Алекс Димитров (Мотоспорт Варна, КТМ), следван от Виктор Нейчев (ЕърМакс Рейсинг, КТМ) - +2.712 секунди разлика. По традиция пилотите от класовете МХ2 и МХ2 Junior стартират заедно.

Пилотите от клас МХ1 и EMXOpen ще стартират заедно. 3 са родните момчета в клас МХ1, като с най-предно класиране на квалификацията днес беше Стефан Нейчев (Еър Макс Рейсинг, КТМ), който завъртя най-добрата си обиколка на трасето в Глобаре за 1:47.092 минути. Това бе достатъчно за 2-ра позиция в МХ1.

Общо 42-ма пилоти, 18 от които българи, ще застанат на стартовата бариера на класовете МХ и МХV. Най-бърз днес беше Григор Царев (АИТ Рейсинг Тийм, КТМ, MX) – 1:47.177 минути. Втори, на 0.388 секунди остана Юлиян Райчев (Панчо Рейсинг Тийм, Kawasaki, MXV), следван от лидера в шампионата Мартин Тодоров (M6 Yamaha Racing Team, Yamaha, MXV, +1.373 сек.).

По програма днес се проведе и първи манш в класовете МХ и MXV. Пълни резултати от всички състезателни маншове очаквайте утре в Moto-Zone.bg