Нови 50 т. за Виктор Бориславов в Републиканския шампионат по мотокрос

22 Септември 2019

Със страхотно представяне в двата манша Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ) спечели убедително победата в клас МХ85 на Гран при Левски – 7-ми кръг от Републиканския шампионат по мотокрос.

По решение на организаторите надпреварата беше в еднодневен формат, а стартовият списък наброяваше 72 състезатели от България, Румъния и Турция.

В клас МХ65 Мирослав Димитров (Марица Рейсинг Тийм, КТМ) грабна пълният актив от 50 точки, след като в първия манш завърши на 10.871 секунди пред Дани Ценков (M6 Yamaha Racing Team, Yamaha), а във втория – на 4.728 секунди пак пред него. Така с 44 точки Ценков се класира на сигурно второ място, а с две трети места и 40 точки подиума допълни Венцислав Тошев (МСК Севлиево, КТМ).

Както Moto-Zone.bg по-горе спомена, с абсолютен триумф в двата манша победата в клас МХ85 отиде при Виктор Бориславов. Габровецът финишира с цели 39.242 секунди пред Християн Георгиев (Пловдив Моторспорт, КТМ) в първия и 16.393 секунди във втория. Георгиев си тръгна с второто място от „Козар Белене“, а на последната стълбичка за награждаване десетките зрители видяха Живко Иванов (Диана Рейсинг, КТМ), който си осигури 40 точки.

В клас МХ1 по една победа си размениха Любомир Васев (Тексим Моторспорт, Yamaha, 47 точки) и Стефан Нейчев (ЕърМакс Рейсинг, Yamaha, 47 точки), но заради по-успешния втори манш, крайната победа взе Васев. С две трети места в състезанията днес и общо 40 точки на третата стълбичка на подиума се качи Калоян Илиев (МСК Севлиево, КТМ)

В клас МХ2 Майкъл Иванов (Тексим Моторспорт, КТМ) за пореден път доказа класата си и триумфира в двата манша с огромна разлика от над минута пред конкурентите си. Така лидерът във временното класиране на категорията добави още 50 точки към актива си, а топ 3 допълниха Николай Малинов (Моторспорт Варна, КТМ, 40 точки) и Жулиян Георгиев (Кипен МХ, Kawasaki, 40 точки).

С поредното страхотно представяне в Републиканския шампионат по мотокрос се отчете Мартин Тодоров (M6 Yamaha Racing Team, Yamaha), който спечели с убедителна преднина и двата манша на общия старт на класовете MX и MX40. В първия Тодоров финишира с 8.855 секунди пред фаворита на JRC Motorsport Григор Царев (KTM), а във втория – на 12.517 секунди, пак пред него.

Така при отделното подреждане на клас МХ топ 3 оформят Григор Царев с 50 точки, Николай Колев (СК Велико Търново, Honda) – 44 точки и Боян Янков (МК Орлите Добрич, Kawasaki), а при МХ40 – Мартин Тодоров – 50 точки, Йонут Кояну – 42 точки и второ място заради по-добър трети манш и Атанас Петров (АИТ Рейсинг Тийм, КТМ) – също 42 точки.

Пълно временно класиране след Гран при Левски очаквайте във вторник в Moto-Zone.bg Републиканският шампионат по мотокрос ни връща обратно на морето край Айтос на 20 октомври, като до края остават само два кръга.