След Гран при България... Александър Георгиев: “Много ме е яд, че се издъних в Долна Митрополия!”

14 Юли 2015

Без съмнение един от най-атрактивните пилоти в Гран при България този уикенд бе Александър Георгиев - единственият състезател, който кара в двете дисциплини – в клас SSP600 на пистовия шампионат и клас S Open в супермотото. И докато Георгиев нямаше много късмет в първенството по мотоциклетизъм на писта, то в S Open спечели без проблем двата манша със солидна преднина:

alexander-georgiev-dolna-4Александър Георгиев/Lap.bg

Наистина много ме е яд, че така се случиха нещата в клас SSP600 вчера. От старта влязох трети в първия завой, след което успях да изпреваря Бойко Божинов и станах втори. Няколко обиколки след това изтървах мотора и паднах. Мисля, че причината бе в предната гума, тъй като бяхме объркали сместа, беше доста твърда и може би затова паднах. Все пак успях да се добера от 9-то до пето място, но това е голям провал за мен. Иначе в супермотото без проблем в края на първата обиколка поведох до финала. Във втория манш бях направил голяма дистанция, паднах, но явно преднината ми е била достатъчна, това не оказа влияние и завърших първи“ – каза Александър Георгиев след финала.

Победата тук грабна сърбинът Ненад Стоянович

milen-georgiev-dolna-3Милен Георгиев/Lap.bg

В клас SP125, в който най-малките състезатели по мотоциклетизъм на писта показаха също толкова опит и класа, батковците при по-големите кубици. В крайна сметка тук победителката от предишния кръг Жулиета Ленкова (Pleven Racing Team, Aprilia) отстъпи на Милен Георгиев, който се качи на най-високата стълбичка на подиума:

Това е втора победа в шампионата. Жулиета Ленкова, която е дългогодишен състезател, беше през цялото време след мен, но за щастие без падания и проблеми с мотора успях да спечеля“ – каза Милен след финала.

emil-andreev-dolna-1Емил Андреев/Lap.bg

Изключително интересна битка между Емил Андреев (Kawasaki) и Павел Драганов (Kawasaki) наблюдавахме в клас F600. Двамата на моменти бяха дори гума до гума, но в крайна сметка Андреев се качи на най-високата стълбичка на подиума.

Имаше доста състезатели близо до мен, но успях да задържа лидерството от началото до края, което беше и плана преди старта.“

В третата обиколка след контакт с Емо (Андреев) излязох извън пистата и ме поведоха с 4 сек, но за две обиколки успях да си върна второто място. След поредица от превъртания на задната гума бях «на косъм» от падане и се отказах да атакувам първата позиция. Просто гумите нямаха всцепление. Все пак съм доволен, получи се добро състезание, в момента съм първи в републиканския шампионат и втори в източноевропейския.» - заяви Драганов след финала.

mihail-atanasov-dolna-newМихаил Атанасов/Lap.bg

Клас F1000

Доста интересно бе състезанието в клас F1000, където втора победа за сезона грабна Михаил Атанасов (Suzuki):

Получи се добро състезание, имаше силна конкуренция. Стартирах със стари гуми и все пак успях да спечеля. На ухото беше интересно. С Красимир Михайлов си сменихме местата на 2 пъти, но все пак успях да се задържа на позиция и можеби затова спечелих

На второ място се нареди Красимир Михайлов, който през целия уикенд имаше проблем със спирачката.

Следващата надпревара за някои от нашите състезатели е четвъртият кръг от първенството “Алпе Адрия”, който ще се проведе този уикенд (17-19 юли) в Мост, а останалите ще трябва да изчакат до 23 август, когато на мотопарк Румъния ще се състои предпоследният кръг от източноевропейския шампионат.