Красимир Младенов с първа шампионска титла в Националния Драг Рейсинг шампионат

03 Октомври 2016

Пред стабилна бургаска агитка състезателят на MotomaniaBG Красимир Младенов (Suzuki K5) спечели първата си шампионска титла в Националния Драг Рейсинг шампионат, финалният кръг на който се провежда този уикенд в Сливен.

Страхотно време и уникални за мотоциклетни състезания условия предложи първата събота на месец октомври. Младенов направи добър старт, но Yamaha-та на Ангел Ангелов се оказа по-бърза и състезателят от Харманли завърши на първото място вчера. Пилотът на MotomaniaBG финишира втори, но благодарение на 3-те си победи (две в Кондофрей и една в Сливен) през сезона, тази позиция му бе напълно достатъчна, за да вдигне шампионската купа на клас МотоА след финала.

„Чувствам се супер! Състезанието беше уникално конкурентно! Не ми достигна само малко сила на мотора. Само това. Направих всичко възможно, но да карам срещу такъв бърз мотор като на Ангел (Рони) е много трудно. Благодаря на всички които ни подкрепиха и дойдоха на финала на Драг шампионата. Успях да стана номер 1 в България с 3 първи места и едно второ, успях даже да си подобря личния рекорд влязох в 10.2 секунди, което според мен е максимумът. Благодаря на всички!” – каза Красимир Младенов след финала.

Подиумът в Сливен допълни Свилен Колев с Honda CBR.

В клас Мото В челната тройка вчера окупираха Георги Георгиев (Suzuki), Милен Петков (Suzuki) и Чудомир Баев (Kawasaki).

Много зрелищно състезание за зрителите направиха пилотите в категория Мото С, където Станчо Неделчев със Suzuki GSXR 1000 стопира таймера на 8.989 секунди, което се оказа и национален рекорд в дисциплината драг.

Днес високо-адреналиновият уикенд край Сливен продължава с надпреварите при автомобилите.