Победи за Георгиев и Чой, балкански титли за Паскота и Кънчев в SSP600 и Superbike

06 Октомври 2016

Силна доза адреналин и приятни емоции донесе на хилядите зрители на пистата в Долна Митрополия надпреварата в клас SSP600. Първа победа за сезона там грабна състезателят на домакините от МСК Плевен Александър Георгиев (Honda). Тя обаче не бе никак лесна, а извоювана едва в последните метри след жестока битка с един от най-големите му опоненти Пламен Петров (Троян Мото Клуб, Yamaha).

„На старта Паскота тръгна първи, аз Сашо 2-ри, а аз трети. През цялото време водех оспорвана битка с Георгиев, като ту той ме изпреварваше, ту аз него. В последната обиколка все пак ме задмина и така финиширахме. Като цяло съм доволен от сезона.” – бяха думите на Пламен Петров.

Plamen Petrov SSP 1Пламен Петров
Балкански шампион с актив от 155 точки стана Паскота, а на 21 от него остана Александър Георгиев. Трети в крайното класиране със 129 точки се нареди Бойко Божинов (ZedMoto, Yamaha), следван от Пламен Петров със 123 точки. Макар и достаназад по точки (с актив от 50) с добро представяне през сезона в балканския шампионат може да се похвали шампионът в SP125 Милен Георгиев (Yamaha), който допълни топ 5 в генералното подреждане.

SUPERBIKE

DM oct sun1
Снимка: Lap.bg
7 състезатели застанаха на старта в най-дългоочакваната надпревара – в клас Superbike. Сред тях бе и Мартин Чой (BMW Motorrad Bulgaria, BMW), който буквално излетя на старта и натрупа преднина още от самото начало на състезанието. Чой, който миналата седмица се поздрави с бронза от европейския шампионат „Алпе Адрия”, увеличаваше аванса си с всяка обиколка и завърши с общо време 18:39.459 минути, оставяйки на 17.123 секунди Красен Кънчев (АИТ Рейсинг Тийм, BMW). Все пак Кънчев се оказа най-щастливият човек на стълбичката за награждаването, тъй като си бе осигурил титлата в Балканския шампионат още в предишния кръг.

krasen kanchev1Красен Кънчев, снимка: Lap.bg
„Чой стартира първи, втори потегли Митака, а аз не успях да направя най-перфектния си старт. Все пак още в първата обиколка успях да настигна Димитър Митов и го минах. Това беше един много добър сезон за мен. Завоювах двете титли – балканската и републиканската, което е прекрасно. След един добър старт на сезона, нещата тръгнаха назад. После обаче, въпреки техническите проблеми в двете състезания в Румъния и Гърция, успях да натрупам солиден брой точки, благодарение на което взех и титлите. Все още е рано да се говори за следващата година. Имам някакви предложения, но те са свързани по-скоро с допълнително спонсорство, иначе ще остана да се състезавам за АИТ Рейсинг” – каза шампионът след финала.

14607939 10210904812755583 2032292603 n1
Димитър Митов – Гришата, снимка: Lap.bg
Поредното си добро представяне в Долна Митрополия регистрира Димитър митов – Гришата (МК Боляри, BMW). Състезателят от Велико Търново потегли добре в надпреварата, изпреварвайки Кънчев на старта. Пилотът на АИТ Рейсинг Тийм обаче се върна на втората позиция още в първата обиколка и двамата пресякоха финалната линия в този ред.

„С тези малки ресурси, с които разполагам и като вземем предвид двата пропуснати кръга, както и повредата в мотоциклета в единия, вицешампионската титла е най-доброто постижение, на което можех да се надявам през този сезон” – бяха думите на Димитър Митов.

В крайното подреждане за шампионата Красен Кънчев е абсолютен шампион с общ актив от 140 точки, а със своите 105 точки Митов грабна сребърния медал. Мартин Чой е на трето място със 75 точки и 6 пропуснати кръга заради участие в кръговете от Световния шампионат по ендуранс и „Алпе Адрия”. В 3-те кръга, в които участва, Чой вземаше с лекота победите.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ – БАЛКАНСКИ ШАМПИОНАТ ПО МОТОЦИКЛЕТИЗЪМ НА ПИСТА – КЛАСОВЕ SSP600 И SUPERBIKE