Печат на тази страница

България спечели Европейския шампионат по СуперМото

31 Октомври 2016

Българските състезатели се представиха силно в последното състезание на Европейския шампионат по СуперМото, което завърши в Плевен. Първите трима в крайното класиране са родни представители. В клас SM Junior (65 и 85 сс). шампион на Стария континент с общ актив от 130 точки стана Димитър Петров (КТМ), втори с 120 точки от сезона завърши Николай Малинов (КТМ), а трети с 114 точки Кристиян Иванов (КТМ).

При S3 победител на Европа е Хакан Халми (150 точки,КТМ), второто място спечели Алекс Димитров (132 точки,КТМ), третата позиция за Славомир Иванов (115 точки, КТМ). И в последния клас OPEN първите трима в генералното класиране за Европейския шампионат са наши сънародници. Александър Георгиев (144 точки,КТМ), пред Янко Ташев (138 точки, ТМ) и Борислав Стоименов (116 точки, КТМ).

През сезона участваха в различните класове над 80 пилота от България, Румъния , Турция, Гърция, Австрия, Сърбия и Македония.

Днес зрителите на летищен комплекс Долна Митрополия, Плевен станаха свидетели на изключително оспорвани надпревари от последния кръг на Европейския шампионат по Супер Мото. В клас SM Junior (65 и 85 сс) Димитър Петров спечели двата манша, като в първия успя в последните метри да задмине Кристиян Иванов, а във втория беше убедителен за победата, а отново зад него остана Иванов. Трети се нареди Виктор Нейчев (КТМ).

В OPEN също беше драматично, но и в двата манша Янко Ташев и Александър Георгиев се преследваха през цялото време и караха гума до гума. Първият манш спечели Георгиев, а във втория Ташев удържа на атаките и с минимален аванс от 0.3 секунди пресече финала, за да триумфира в днешното състезание. Третото място зае Веселин Иванов (Сузуки). При S3 Хакан Халми категорично спечели пред Алекс Иванов и Славомир Иванов. В крайното класиране по нации България стана победител, пред Румъния и Турция.