Гран при България 2010: Стефани Лейър печели в първия манш при дамите

04 Април 2010

Стефани Лейър спечели първият манш при женитe

group-shot-womenСлед по-малко час премиерът Бойко Борисов ще открие официално Световния шампионат по мотокрос. България е домакин на първия кръг на най-интересните мотоциклетни офроуд серии.

Вчера на мото-полигон „Горна Росица” край Севлиево се състояха квалификациите в класовете МХ1 и МХ2, както и първият манш при жените.

40 дами застанаха на стартовата решетка в първи кръг от световното първенство за жени, а първото място грабна състезателката на КТМ Стефани Лейър. Пилотът на Tekka Suzuki Лариса Папенмайър спечели убедително квалификацията, но нямаше късмет в манша. Блондинката от КТМ беше по-бърза на трасето и изпревари новобранката Киара Фонтанези, която остана на второ място, следвана от Папенмайър на трето. Четвърта се нареди Алши Флиък, а пета Мария Франки – и двете с КТМ. Победителката от гран при на България миналата година Ливиа Ланселот остана на 6-сто място.

Състезателният ден в Севлиево започна още в 8.30 със свободните тренировки при жените, а от 10 ч ще бъде открит чисто нов медицински център. Първият манш от надпреварата в МХ2 стартира в 12.10. Успех на Петър Петров!