Петър Петров 14-ти в клас МХ2 в Чехия

07 Август 2011

Отново победа за Роксен

Българският състезател Петър Петров завърши на 14-то място в клас МХ2 в Гран при на Чехия – 12-ти кръг от Световния шампионат по мотокрос. Пилотът на Yamaha финишира 16-ти в първия манш и 12-ти във втория, благодарение на което си извоюва още 14 точки.

268635_2071194153733_1661270977_2131608_905412_n

Припомняме, че Печето направи исторически за българския мотокрос предишния кръг в Белгия. На легендарното трасе „Льомел” Петров се класира 5-ти в първия манш, но падане във втория го остави на 13-то място в овърола.

При 250 сс мотоциклети победата в Чехия грабна Кен Роксен (КТМ), който спечели двата манша. Подиумът допълниха съотборникът му Джефри Херлингс и състезателят на Kawasaki Томи Сърл.

Световният шампионат по мотокрос продължава на 21 август в Англия.