Пилотите на Kawasaki Томи Сърл и Готие Паулин спечелиха Гран при България

23 Април 2012

Пилотите на Кавазаки Томи Сърл и Готие Паулин спечелиха Гран при на България – втори кръг от световния шампионат по мотокрос в класовете МХ1/МХ2, който се проведе на мотополигон „Горна Росица“, Севлиево.

За поредна година победата в Севлиево се изплъзна на шампиона и лидер в класирането в  МХ1 Антонио Кайроли (КТМ), който завърши трети в това състезание. Златният трофей отиде при френския състезател Готие Пулен. Той събра еднакъв брой точки със сънародника си Кристоф Пурсел, но по-доброто класиране във втория манш му осигури крайната победа.

Британецът Томи Сърл с Kawasaki доминира в клас МХ2. Класиране в тройката в първия манш и победа във втория му донесоха трофея в Севлиево. Българската надежда в този клас – Петър Петров, завърши 14-ти в крайното подреждане за кръга. Севлиевският пилот добави нови 17 точки към актива си за шампионата и вече е на тринадесета позиция. Петров се представи достойно пред родната публика и се бореше за всяка точка със сериозни съперници.

9bed1ad7e03a860e

През тази година българският мотокросист ще участва във всичките 16 кръга на шампионата в МХ2 като фирмен пилот на Rockstar Energy Suzuki, където негови съотборници са финландецът Хари Кулас (МХ2), белгиецът Клемен Десал и естонецът Танел Леок (МХ1).

Този сезон Kawasaki ще бъдат сериозни опоненти за KTM за спечелването на световната титла по мотокрос. В предишния кръг във Валкенсуорд именно австрийците окупираха първите първи места в МХ1 и МХ2.

След два кръга лидер в класирането на клас МХ1 продължава да бъде Антонио Кайроли с актив от 88 точки пред Готие Паулин със 79. Трети за момента е Клемент Десал (Suzuki) с 67 точки. В клас МХ2 води холандецът Джефри Херлингс (КТМ) с 94 точки. Томи Сърл засега е втори с 87 точки, но битката между двамата тази година се очертава да бъде доста интересна. Третото място при 250 сс мотоциклети Джоел Роулънтс, който изостава със само 2 точки от Сърл.

Шампионатът в МХ1/МХ2 продължава след седмица със старт на пистата Фермо в Италия, а следващото състезание от веригата Grand Prix Bulgaria 2012 е световният шампионат по мотокрос в клас МХ3, който ще се проведе на 13 май в Троян.