Битката Kawasaki – KTM продължава и в Италия

28 Април 2012

Третият кръг от Световния шампионат по мотокрос се провежда в момента на красивото и емблематично трасе на Фермо, разположено край брега на Адриатическо море, а битката между Kawasaki и КТМ продължи и след днешните квалификации. След като окопираха челните позиции в Гран при България миналата седмица, пилотите на „зелените” отново завзеха първите места в класовете МХ1 и МХ2.

Гаутие Паулин, който грабна златото на мото-полигон „Горна Росица” отново ядоса световния шампион Антонио Кайроли. Французинът се справи блестящо в Италия, изпреварвайки сънародника си Кристоф Пурсел с 01.559 секунди в клас МХ1. Трети се нареди белгиецът Кен де Дайкер с КТМ, а руснакът Евгени Бобришев (Honda) се класира четвърти. Топ 5 допълни Себастиян Пурсел с Kawasaki, следван от Давид Филипаерц с Yamaha.

kairoli-1

Доста тежка остава задачата на настоящият шампион Антонио Кайроли. Състезателят на КТМ изтърва победата в България и сега ще трябва да се доказва пред родна публика. Италианецът обаче пропусна да спечели във Фермо през последните две години, а лошият му късмет у дома явно продължава. Носителят на световната титла за 2011-та остана едва 13-ти днес.

Състезателите на Kawasaki шашнаха конкуренцията и в клас МХ2. Англичанинът Томи Сърл зае първото място при 250 сс мотоциклети с цели 2.076 секунди пред съотборника си Джоел Роулънтс. След тях се наредиха 3 мотора на КТМ, но австрийците изглежда ще срещнат доста големи трудности този сезон, което пък ще направи шампионатът изключително интересен. Джефри Херлингс се класира на трета позиция, следван от Джереми ван Хорбийк и Джейк Никълъс.

Българската надежда Петър Петров остана на 17-то място, но при добър старт утре може да влезе и в челната десетка.