Световният шампионат по мотокрос за пръв път Мексико, Петър Петров 13-ти

15 Май 2012

Българският състезател Петър Петров завърши на 13-то място след мъчителен ден в Мексико, който бе домакин на кръг от Световния шампионат по мотокрос за пръв път. С високи температури, прашна и трудна писта трябваше да се справят пилотите по време на четвъртия кръг.

Непознатата за пилотите и разположена на 1600 м надморска височина писта Нико Еспаня се оказа истинско предизвикателство за елита в мотокроса. В първия манш Печето падна, изгуби време и завърши едва 16-ти, но във втория направи по-добро състезание и се нареди на 12-тото място.

Така преди пети кръг от Световния шампионат по мотокрос българската надежда на Suzuki Europe MX2 се намира на 13-то място във временното класиране.

Наистина доста трудно състезание. Вчера се чувствах добре и се наредих пети в свободните тренировки и 6-ти в квалификацията, което беше добре за мен. За съжаление не карах по най-добрия начин днес. Движех се около 13-та позиция в първия манш, но паднах и ми трябваше поне минута за да си възстановя темпото. Постарах се да се представя по-добре във втория манш и се получи. Надявам се да подобря карането си в Бразилия.” – заяви Петър Петров.

Разходката на топ-пилотите по мотокрос в Южна Америка продължава с Гран при на Бразилия.