КТМ отново на върха във Франция, следва Гран при на Португалия

08 Юни 2012

На 2 и 3-ти юни във Франция се проведе шестия кръг от Световния шампионат по мотокрос. Най-успешно се представиха пилотите на КТМ, които върнаха австрийския производител на върха в класирането.

Безупречен в карането италианецът Тони Кайроли направи страхотни два манша в клас МХ1, финиширайки първи без никакъв проблем.

Беше важно да направя два добри старта, защото „Сейнт джин Д`Анджелис” е доста трудна писта. В събота не бях толкова бърз, но направихме някои промени по мотора и това помогна много. Сменихме и окачването и сега се чувствам доста по – добре. Чувствах се страхотно и по време на самото състезание, състоянието ми е добро и мога да атакувам, когато дойде време за това. Важно е винаги да финишираш на подиума. Освен това твърдата писта не ми е сред любимите, но сега се отправяме към Португалия и трасе, което аз много обичам” – бята думите на Кайроли след финала.

pourcel-fr-2

Подиумът в клас МХ1 допълниха пилотите на Kawasaki Кристоф Пурсел и Гаутие Паулин. Пред собствена публика Паулин изтърва с 2.258 сек първия манш, а Пурсел остана трети. Във втория обаче двамата си размениха местата и така състезателят с № 377 взе среброто.

При 250 сс мотоциклети първото място грабна друг пилот на КТМ – Джефри Херлингс. Той завърши първи в първия манш, но остана втори във втория, тъй като победата отиде при Томи Сърл (Kawasaki). В първия манш обаче англичанинът се нареди трети, което даде възможност на Херлингс да се изкачи на най-високата стълбичка на подиума.

petrov-fr1

Наистина много харесвам трасето, каза Херлингс. Много по-добро е от предходните години. Мислех много оптимистично, никога не съм се качвал на подиума тук. Затова бях много доволен от първото и второ място, но като че ли бях малко бавен на старта във втория манш. Случката с Арнауд Тонъс беше просто част от състезанието, не съм направил нищо с умисъл. Единствено мога да кажа само „съжалявам” – заяви Джефри Херлингс.

Най-доброто си класиране до момента пък направи българската надежда Петър Петров заемайки 9-то място в клас МХ2.

Световният шампионат по мотокрос продължава утре в Португалия. Очаквайте новини от квалификациите.