МХ2: Петър Петров 12-ти в Португалия

12 Юни 2012

Българският пилот Петър Петров завърши 12-ти в клас МХ2 в Гран при на Португалия – 7-ми кръг на Световния шампионат по мотокрос.

Късата и извита писта в Агуеда беше истинско предизвикателство за състезателите, а дъждът в първия манш направи трасето хлъзгаво, което още повече ги затрудни. Състезателят на Suzuki Europe MX2 се нареди на 12-то място в двата манша – на тази позиция се намира и в генералното класиране за Първенството на планетата.

Като цяло не беше лош уикенд. Направих добър старт във второто състезание и нещата бяха доста по-добре, но трябваше да премина през Фебре, доста се уморих и не можах да се справя. Затова завърших на 12-то място. Не е зле, но мисля, че можех да се добера до 8-ма позиция, ако го бях атакувал по-рано. Двата манша бяха трудни заради дъжда. Сега обаче съм се съсредоточил върху състезанието в Белгия и се надявам да се справя по-добре там.”  - бяха думите на Петър Петров след финала.

Победата при 250 сс мотоциклети спечеили Джефри Херлингс. В първия манш пилотът на КТМ завърши със солидната преднина от 24 секунди пред втория Джереми ван Хорбийк – също с КТМ. Трети финишира Томи Сърл (Kawasaki), който пък спечели втория манш и взе среброто в Португалия. Ван Хорбийк допълни подиума.