Кайроли и Сърл печелят епичните битки за Ардените - видео

21 Юни 2012

При слънчево време и 18 000 зрители публика Антонио Кайроли (KTM) и Томи Сърл (Kawasaki) доминираха в битките за клас МХ1 и МХ2 в Гран при на Белгия – 8-ми кръг от Световния шампионат по мотокрос.

Кайроли спечели двата манша при 450 сс машини, осигурявайки си четвърта победа за сезона. Така неговите победи станаха 47 и само 3 го делят от рекорда на легендата Джоел Робъртс.

С две трети места в двата манша пилотът на Suzuki Клемент Десал взе среброто. В началото на първия манш белгиецът направи малка грешка и се забави с няколко секунди, но след това даде най-доброто от себе си. Във втория манш Десал водеше първите четири обиколки, след което бе изпреварен от Кайроли.

Подиумът на клас МХ1 допълни състезателят на Kawasaki Кристоф Пурсел, който записа пето и второ място в отделните маншове.

При 250 сс мотоциклети Томи Сърл взе победата с достатъчния резултат 2-1 в двата манша.  Българският състезател Петър Петров финишира на 18-то и 14-то място в отделните състезания, а в крайното класиране е 16-ти.

В генералното класиране в клас МХ1 на Световния шампионат по мотокрос води Антонио Кайроли с актив от 345 точки пред Клемент Десал с 298. Трети е Кристоф Пурсел с 292.

При 250 сс машини Джефри Херлингс (KTM) все още държи първото място с актив от 364 т. пред Томи Сърл с 340. На трета позиция се намира Джереми ван Хорбийк с 308 точси.

Световният шампионат по мотокрос продължава на 1 юли в Удевала.