Кен Роксен се завръща в Световния шампионат по мотокрос през септември

31 Юли 2012

Този уикенд младият талант Кен Роксен обяви, че отново ще зарадва феновете на мотокроса, завръщайки се в Световния шампионат през септември. Шампионът в клас МХ2 от 2011 ще вземе участие в Гран при на Германия (23 септември), което е и последен кръг от първенството на планетата.

След като спечели престижната титла при 250 сс мотоциклети миналият сезон, Роксен се „изсели” в САЩ, за да опита да спечели сърцата на американските любители на мотокроса, стартирайки в супер-зрелищния АМА Supercross. Пилотът на КТМ сбъдна една от детските си мечти, като дебютира в Lites East – сериите на изключително конкурентния шампионат и грабна среброто, финиширайки на второ място след победителя Джъстин Барша.

Сега Кен Роксен отново ще се бори с най-добрите в световния мотокрос и то пред собствена публика в Тойчентал. В последният момент младият състезател ще се намеси в битката на клас МХ2. На първо място за момента е Джефри Херлингс – 478 точки, следван от Томи Сърл – 429 и Джереми Ван Хорбийк – 417.