Кайроли спечели Гран при на Чехия и се изравни по победи с Джоел Робертс

08 Август 2012

Италианецът Антонио Кайроли спечели убедително двата манша на клас МХ1 в Гран при на Чехия – 16-ти кръг от Световния шампионат по мотокрос. Така състезателят на КТМ направи броя на победите си 50 и ги изравни с легендата Джоел Робертс. Триумфът на австрийския производител отново бе пълен, след като Джефри Херлингс грабна златото в клас МХ2.

Кайроли доминираше през първия манш, но във втория трябваше да наваксва от четвъртото място. Все пак пилотът на КТМ си свърши перфектно работата и за втори път през деня пресече първи финалната линия.

Сребърния медал в Чехия взе пилотът на Kawasaki Кристоф Пурсел. В първото състезание френският пилот завърши без проблем на второто място, но остана трети във втория след битка с Макс Нагл (KTM).

Труден уикенд в Локет преживя пилотът на Suzuki и основен конкурент на Кайроли за първото място Клемент Десал. Белгийският пилот все пак се добра до подиума, след като финишира на 4-то и второ място в отделните маншове.

Челната петица допълниха Макс Нагл и Хавиер Буг (Kawasaki). Нагл направи задоволителен първи манш, придвижвайки се от пета до трета позиция. Голямата изненада германецът поднесе във второто състезание, след като грабна холшота и водеше в първите няколко обиколки. Към края на надпреварата Нагл се възползва от грешка на Пурсел и почти беше стъпил на подиума. Състезателят на КТМ обаче не успя да задържи третото място в последните две обиколки и трябваше да го отстъпи на французина.

В клас МХ2 златото грабна Джефри Херлингс, следван от Томи Сърл (Kawasaki) и Зак Озбърн (Yamaha).

Благодарение на блестящото си представяне миналата неделя Авнтонио Кайроли продължава да води убедително в клас МХ1 на Световния шампионат по мотокрос с актив от 492 т. Десал е втори с 462, следван от Пурсел с 435. При 250 сс мотоциклети лидер е Херлингс с 528 точки, следван от Сърл – 471 и Джереми ван Хорбийк – 439 точки.

Световният шампионат по мотокрос продължава на 19-ти август в Англия.