Иван Петров в челната петица на клас ЕМХ85 в Англия

20 Август 2012

В истински спектакъл се превърна 13-тия кръг от Световния шампионат по мотокрос, който се проведе вчера в Англия. Общо 338 състезатели взеха участие в стартовете от 10 класа и радваха феновете на мотокроса в продължение на цели 4 дни. Сред тях имаше и 8 български момчета, които премериха сили с едни от най-добрите пилоти в класовете ЕМХ65 и ЕМ85 сс.

Най-доволен от българчетата остана Иван Петров (KTM), който успя да влезе в челната петица на клас ЕМХ85. Въпреки 11-тото място в първия манш, Петров караше много добре във втория и завърши 4-ти, което го постави на пета позиция в овърола. Победата при 85 сс машини грабна холандецът Дейви Пюджийз (KTM). Майкъл Иванов (KTM) нямаше късмет на "Матърли Бейсин" и остана 23-ти, Ивелин Манев финишира на 31-во място, а Георги Георгиев (Suzuki) пресече последен финалната линия.

В клас ЕМХ65 българинът с най-предно класиране е Хакан Халми (KTM) - 8-мо място.

Мото-празникът в Обединеното кралство завърши едва днес с внушителен парад на всички състезатели, участвали във фестивала.