Иван Петров 9-ти в Италия, Печето 7-ми във Валенс

20 Февруари 2013

Иван Петров (КТМ) завърши успешно своето участие в италианския шампионат по мотокрос Интернационали ди Италия в клас 125сс. Състезанието бе изключително важно поради това, че първият кръг на Европейският шампионат в клас 125сс ще се състои именно там – в Арко ди Тренто, на 14 Април.

В крайното класиране за кръга Иван завърши девети (6-12 място в двата манша), а в крайното класиране за шампионата българинът заема 7 позиция с 636 точки и спечелен подиум във втория кръг (Малагрота, 10.02).

В италианския шампионат, в първите два кръга участва и Майкъл Иванов (КТМ), който обаче пропусна третия етап заради контузия и завърши 19-ти в крайното класиране за тези серии.

Успоредно с италианския шампионат, във Франция, Валенсе се проведе и кръг от френския межународен шампионат в който участие взе Петър Петров (Ямаха) в клас МХ2.

В крайното класиране за кръга Петър завърши на 7-мата позиция в клас МХ2, а сборният манш МХ1+МХ2, на 14-та позиция. Отборът на Петров – Кемеа Рейсинг Тийм – в момента продължава своята подготовка за Световния шампионат, който стартира на 2 март в Лосайл, Катар.

В Испания, Албейда се проведе първият кръг на испанския международен шампионат, където Кристиян Кръстев спечели и първите си точки за годината с клaсирания в клас МХ2, съответно 18-ти и 21-ри в двата манша.