Кайроли с победа на домашнаната писта в Италия, Печето 17-ти

18 Април 2013

Четвърти кръг от Световния шампионат по мотокрос се проведе този уикенд в Арко ди Тренто Италия, а победата в клас МХ1 с пълен актив от 50 точки грабна Антонио Кайроли (KTM). Челната тройка допълниха съотборника му Кен де Дайкер и пилотът на Kawasaki Гаутие Паулин.

В клас МХ2 състазателите на КТМ донесоха пълен триумф на австрийската фирма. Първото място спечели Джефри Херлингс, следван от Джорди Тиксие и Хосе Бътрън.

Българската надежда Петър Петров (Ямаха) се нареди на 17-то място в крайното класиране и си извоюва нови 12 точки. В момента Петров заема 13-та позиция във временното класиране на шампионата.

Първият манш се разви доста благополучно за пилота от Севлиево, като след старта Петров се движеше на 19 –та позиция, като за общо 20-те обиколки на манша Петър стигна до 9-тата позиция и спечели 12-те точки.

Във втория манш съдбата не бе благосклонна към състезателя и проблем със задния спирачен апарат го изкара извън зоната на точките, финиширайки на 21-ва позиция.

Така преди дългоочакваното Гран При България в Севлиево на 20-21-ви април лидер в клас МХ1 с актив от 192 точки е италианската звезда Антонио Кайроли, следван от Кен де Дайкер със 155 точки и Клемент Десал от Белгия със 149 т. В клас МХ2 спокойно на първото място се е настанил пилотът на КТМ Джефри Херлингс с 200 точки, следван от Джорди Тиксие със 141 т.