Елитът на мотокроса отново в България, Печето 11-ти в клас МХ2 на „Горна Росица”

22 Април 2013

С перфектна организация, хубаво време и много адреналин Българската федерация по мотоциклетизъм посрещна за пореден път елита на мотокроса на трасе №1 „Горна Росица” в Севлиево и отпразнува 10-тото юбилейно домакинство на Световния шампионат в класовете МХ1 и МХ2. Единственият представител на страната ни Петър Петров (Yamaha) се нареди без проблем в челната 15-ка при 250 сс машини, заемайки 11-то място.

Печето записа 12-то и 11-то място в отделните маншове на 5-тия кръг, което му донесе нови 19 точки и в момента е 12-ти във временното класиране за първенството на планетата.

Петър Петров (Yamaha)

Победител в клас МХ2 стана състезателят на КТМ Джефри Херлингс, който грабна първа победа за холандците в Севлиево след 9 годишно прекъсване. В първото състезание младата надежда на оранжевите финишира с цели 25 секунди пред съотборника си Джорди Тиксие, а във второто повтори успеха си пресичайки финалната линия с 40 сек. аванс.

herlings
Джефри Херлингс (KTM)

С два страхотни старта Тиксие взе среброто в клас МХ2, а бронзът отиде при италианеца Алесандро Лопино (Kawasaki).

„Горна Росица” стана арена на страхотни битки и много зрелище в още по-интересния клас МХ1, а Гаутие Паулин (Kawasaki) спечели победата за втора поредна година в Севлиево. Френският пилот започна перфекно уикенда, доминирайки в съботните квалификации и първия неделен манш. Едва 02.888 сек не достигнаха на Паулин във втория манш, за да изпревари звездата на КТМ Антонио Кайроли, но натрупаните 47 точки бяха достатъчни, за да вдигне купата в България.

Cairoli_MXGP_5_BG_2013
Антонио Кайроли (KTM)

Световният шампион от миналата година завърши четвърти в първото неделно състезание, но си тръгна със среброто от Севлиево. С две трети места и страхотно представяне подиумът допълни Клемент Десал (Suzuki).

Така преди шестия кръг в Португалия лидер в клас МХ2 е Джефри Херлингс с 250 т., следван от Джорди Тиксие със 185 и Глен Колдендоф (Холандия) – 157. В клас МХ1 първи е Тони Кайроли с 235 точки, а челната тройка допълват Паулин – 195 т. и Клемент Десал със 189.