Райън Дънджи триумфира в третия кръг от АМА Мотокрос

03 Юни 2013

С трето и първо място в двата манша Райън Дънджи спечели победата в третия кръг от АМА Мотокрос, който се проведе на трасето Muddy Creek, разположено в щата Тенеси.

В първия манш Райън Вилопото взе холшота пред Майк Алеси (MotoConcept Suzuki) и Джъстин Барша (Team Honda Muscle Milk). Барша натисна пилотът на Kawasaki и го изпревари още в първата обиколка, но в началото на втората Вилопото си върна лидерството. След тях се движеха Трей Канард, Майк Алеси, Джеймс Стюърт и едва тогава Дънджи.

alessi-dungey-1

Няколко обиколки по-късно Канард падна и трябваше да избута мотора си до питлейна. В крана сметка Вилопото пресече първи финалната линия, с близо 10 секунди аванс пред Барша. Дънжди се беше придвижил до третото място, а Стюърт остана четвърти.

villopoto

Младокът Джъстин Барша грабна холшота във втория манш, следван от Дънджи, Стюърт и Алеси. Пет обиколки по-късно Барша водеше пред Дънджи с 2 секунди. В същото време Вилопото успя да изпревари Стюърт за петото място, а в 10-тата обиколка вече бе четвърти.

Малко преди финала Дънджи направи решителния ход и изпревари Барша, осигурявайки си победата на Muddy Creek. Вилопото пък преодоля Майк Алеси за третото място, но след това нелепа грешка го прати на четвъртото място. В крайна сметка пилотът на Kawasaki остана доволен, допълвайки подиума.

cannard-muddy-creek-2

Въпреки третото място Райън Вилопото продължава да води във временното класиране на АМА Мотокрос с актив от 143 точки, а Дънджи е втори – с 10 точки след него. Трети е Барша със 114 точки, следван от Стюърт – 99 и Канард – 90.

AMA Motocross продължава на 7 юни на легендарното трасе High Point.