Мотокрос - назад към Гран при на Швеция

05 Юли 2013

На 29 и 30 юни Швеция бе домакин на 10-ти кръг от Световния шампионат по мотокрос, а състезателите на КТМ Антонио Кайроли и Джефри Херлингс направиха двоен триумфът за тима на „оранжевите”.

Това бе един специален ден за италианеца, който с перфектното си представяне в клас МХ1, извоюва 60-та победа в Гран при в кариерата си. Кайроли спечели без проблем първия манш – с 6.363 сек аванс пред Максимилиян Нагл с Honda, а във втория остави съотборника се Кен де Дайкер на само 1.399. Белгийският пилот завърши 4-ти в първия манш и този резултат му бе достатъчен, за да грабне среброто на легендарното трасе в Удевала.

С две трети места другата белгийска звезда в клас МХ1 Клемент Десал допълни подиума в Гран при на Швеция. След него в класирането се наредиха Нагл и Гаутие Паулин (Kawasaki).

В клас МХ2 победата в първия манш грабна пилотът на Yamaha Кристоф Шарлие, но най-доволен от деня бе Джефри Херлингс, който оглави класирането във втория и се поздрави със златото в Удевала. Французинът трябваше да се задоволи със среброто, а трети остана сънародникът му Жорди Тиксие (KTM).

Българската надежда при 250 сс мотоциклети на Световния шампионат по мотокрос Петър Петров (Yamaha) се нареди на 17-то място.

Преди 11-тия кръг в Латвия, който ще се проведе този уикенд, лидер в генералното класиране на клас МХ1 е Антонио Кайполи с 467 т., следван от Паулин с 398 и Десал с 374. В клас МХ2 КТМ отново са на върха чрез Джефри Херлингс – 492 т., втори е Тиксие с 363, а на трето място се намира Хосе Бътрън с 311 точки. Печето е на 12-то място със 165 точки актив.

Гран при на Швеция – 10 кръг от Световния шампионат по мотокрос – крайно класиране – МХ1