Печето с уникално представяне в клас МХ2 на Световното по мотокрос – 4-ти в Латвия

07 Юли 2013

Днес в Латвия българската надежда Петър Петров (Yamaha) направи най-доброто си представяне в клас МХ2 на Световния шампионат по мотокрос от началото на сезона. С резултат 8-4 в двата неделни манша Печето зае престижното 4-то място и доказа, че феновете на атрактивната дисциплина у нас има защо да мечтаят за отбор в Олимпиада на мотокроса – Мотокрос на нациите.

Така младият талант на Yamaha добави още 31 точки в актива си и сега се намира на 10-то място във временното генерално класиране.

Три мотоциклета на КТМ окопираха челната тройка на клас МХ2 в Кегумс, а победата отново грабна Джефри Херлингс. В първия манш Херлингс финишира с над 40 секунди преднина пред съотборника си Хосе Бътрън, а във втория пресече финалната линия с над 50 секунди пред Джорди Тиксие – също с КТМ.

Световният шампионат по мотокрос продължава на 14-ти юли във Финландия.