Без изненади в Латвия, Кайроли отново на върха

08 Юли 2013

Без особени изненади премина 11-тия кръг от Световния шампионат по мотокрос, който се проведе днес в малкото латвийско градче Кегумс. С победа във втория манш златото грабна лидерът във временното класиране Антонио Кайроли.

В първото неделно състезание звездата на заводския отбор на КТМ остана на второ място – на 7.750 сек зад съотборника си Кен де Дайкер, но във второто се представи повече от блестящо, финиширайки с 5.408 сек преднина. Де Дайкер взе холшота в първия манш и не позволи да бъде изпреварен до края, но във второто се движеше плътно зад Кайроли и в крайна сметка грабна среброто в Кегумс. С две трети места подиумът допълни Клемент Десал.

Под новината ще намерите първите 10 в Гран при на Латвия.