Антонио Кайроли стана световен шампион в клас МХ1

27 Август 2013

Кръг преди края на Световния шампионат по мотокрос стана ясен и шампионът в клас МХ1. Макар, че не постигна целта си в Белгия, миналият уикенд във Великобритания, Антонио Кайроли спечели 7-мата си титла в първенството.

Италианската звезда не успя да спечели Гран при на Англия, но с 63-те си победи бе най-щастливият човек на трасето. Само 38 победи остават на пилота на КТМ, за да счупи рекорда на легендата Стефан Евертс.

Много специално за мен е да спечеля още една титла с КТМ, защото те винаги са стояли зад мен. Всяка титла е различна. Естествено, титлата, която помня най-добре е първата, която спечелих, но все пак всички са специални! Откакто майка ми почина, посвещавам всички титли на нея и това ми дава мотивация да продължавам да побеждавам.” – заяви Кайроли

Победата в Гран при на Великобритания грабна състезателят на Suzuki Клемент Десал, следван от съотборника си Кевин Стриджбос. Подиумът изненадващо допълни руснакът Евгени Бобришев (Honda). В клас МХ2 златото отиде при Глен Голденхоф (КТМ), а българската надежда Петър Петров (Yamaha) остана на 19-то място. Във временното класиране Печето е 11-ти.

Финалът на Световния шампионат по мотокрос ще се проведе в Холандия на 8-ми септември.