Петър Петров на косъм от подиума в Холандия

08 Септември 2013

Страхотен финал на сезона записа българската надежда в клас МХ2 на Световния шампионат по мотокрос Петър Петров в Гран при на Лиероп. Печето направи перфектни стартове в двата манша в последния кръг от първенството на планетата и с резултат 4-5 изтърва на косъм подиума в Холандия.

Така с актив от 312 точки българският пилот завърши на 11-то място състезателен сезон 2013-та, но е мотивиран за много по-успешно представяне догодина.

Пилотът на КТМ Джефри Херлингс, който наскоро се поздрави със световната титла в клас МХ2, бе отново ненадминат в Лиероп и грабна без проблем и солидна разлика победите в двата манша. В първия манш втори, на 24 секунди зад него, изненадващо остана надеждата на Kawasaki Дилън Фернандис, следван от Джорди Тиксие (KTM). Във втория манш Фернандис отстъпи на Глен Колденхоф (KTM), но резултатът му бе достатъчен, за да се поздрави със среброто във финала. Тиксие допълни подиума в Холандия.

Световният шампионат по мотокрос завърши, но не и мотокрос-сезон 2013, който продължава с Олимпиадата на мотокроса – Мотокрос на нациите. Дългоочакваната отборна надпревара ще се проведе на 29-ти септември в Германия.