Печат на тази страница

Иван Петров с втори пореден подиум в Италия

10 Февруари 2015

Младата българска мотокрос надежда Иван Петров (Marchetti racing team, КТМ, МХ125) се изкачи на подиума за втора поредан седмица. Той завърши на второ място във втория кръг от от италианския международен шампионат „Internazionali D’Italia Motocross“, който се проведе на трасето Кастелионе ди Лаго близо до Перуджа. В надпреварата участие взе още един роден талант - Майкъл Иванов (MX Racing, Хускварна, МХ2).

След първия кръг на сериите миналата седмица в Сардиния, Иван показа, че е един от топ състезателите в клас МХ125 през сезона. Пясъкът от Сицилия, този път бе заменен от тежко, кално трасе с дълбоки коловози. Отличната квалификация в неделя сутринта, даде право на Иван да избере пръв своето място на стартовата бариера за двата манша в класа си. Убедителна победа с над 40 секунди аванс пред втория бе завършекът на първия манш за Петров, но второто пробягване донесе и технически проблем с газта и Иван завърши на четвъртото място и втори в крайното класиране за деня. Победител отново стана Габриел Четнишки от Полша. В подреждането на шампионата, полякът е първи с 880 точки, Иван е втори с 850 точки, а трети е Лентини от Италия с 520.

Майкъл Иванов 97 стартира калния ден в Кастелионе с преодоляване на квалификациите (7-ми в групата си, 13-ти общо от 46 състезатели). В манша на клас МХ2 Майкъл завърши в зоната на точките ( 17-та позиция), което обаче му даде уникален шанс да участва в групата Elite (комбинация от първите 20 в МХ2 и МХ1). В този формат, задачата на пилотите в клас МХ2 не е никак лесна особено в първата обиколка когато машините на клас МХ1 (450сс) имат сериозна преднина пред тези на МХ2 (250сс). Майкъл завърши първата обиколка на 32 позиция, като във времето на манша стигна до 27-ма позиция в общото подреждане (реално 8-ми при пилотите от клас МХ2). Победител в групата стана Макс Нагл от Германия, а италианецът Антонио Каироли – завърши четвърти, като при моторите от клас МХ2 победител стана Тим Гайсер от Словения.

Финалният кръг на сериите „Internazionali D’Italia Motocross“ ще се проведе на 15.02.2015 на пистата в Отобиано, регион Павия.

В същото време Петър Петров (МХ2, Hitachi Construction Machinery Revo, KTM) стартира официално своя сезон 2015 с участие в Hawkstone International Motocross, на пистата Hawkstone Park, във Великобритания. Първият манш Петър завърши на 10-та позиция заради проблеми с газта, но във втория манш севлиевецът отбеляза четвърта позиция при карирания флаг и се нареди 5-ти в класирането за деня. Подобно на италианския формат, в английското състезание се провежда сборен трети манш Elite в който Петър завърши на 8-мо място в общото подреждане на класовете МХ1 и МХ2. Петър продължава своите пред сезони участия с две състезания във Франция, първото от които на 15.02.2015 във Валенс, а второто на 22.02 в Ла Капел Маривал.

Източник: BFM.bg