Мотокрос: Петър Петров готов за старта на световния шампионат

22 Февруари 2016

Седмица преди началото на Световния шампионат по мотокрос в Катар, Петър Петров отбеляза и своя първи старт за сезон 2016. Българският състезател на Kawasaki Racing Team взе участие във френското международно състезание Masters Motocross, проведено в Лакапел Маривал, Франция. Състезателният ден от надпреварата включваше 3 манша, на стартовата решетка за които се нареждаха състезателите и от двата класа MX2/MXGP.
  В първия манш, Петър финишира на второ място в своя клас и на 7-мо в общото класиране. Във втория манш Печето отново пресече финалната линия втори в МХ2 и 3-ти в овърола за двата класа. В третия манш, сблъсък в началната обиколка доведе до повреда в спирачната система и българинът не успя да завърши на очакваната подиумна позиция. Резултатите от деня обаче му бяха достатъчни, за да допълни челната петица в крайното класиране за състезанието.
  “Състезанието мина доста добре. Трябваше просто да проверим как се държи мотора и всичко беше перфектно. Иначе, в първите два манша бях 2-ри в МХ2, а в третия се появи малък проблем със задната спирачк. Като цяло съм доволен. Имаме малко работа по някои неща, но мисля, че сме готови за новия сезон.” - заяви Петър Петров след финала.
Стартът на Световния шампионат по мотокрос е тази седмица (26-28 февруари), а България за пръв път ще има 3-ма състезатели в клас МХ2. Заедно с Петър Петров през сезон 2016 отново ще видим Майкъл Иванов (Marchetti Racing, KTM), а дебют ще направи Иван Петров (KTM).