Печат на тази страница

Мотокрос: Петров 11-ти в Гран при Франция

09 Май 2016

Българският състезател Петър Петров не прекара най-перфектния си уикенд в Германия, където се проведе 7мият кръг от Световния шампионат по мотокрос. Родният пилот на Kawasaki Racing Team контузи пръста си в съботната тренировка за време и караше на обезболяващи през целия състезателен ден.

Така, залагайки на сигурното, Петров зае 14-то място в квалификацията. Въпреки болката, Печето показа хъс и форма в неделя и се предвижи без проблем от 19-то до 13-то място в първия манш. Във втория българинът също стартира от задните позиции, но отново направи страхотен спринт от 23-то до 11-то място, където завърши и в общото подреждане за Гран при на Германия. В крайна сметка, въпреки, че падна с 2 места в генералното класиране за шампионата, Петров е на само 3 точки от четвъртото, като в момента е 6ти със 183 точки.
  “Нараних си пръста доста лошо, въпреки че не паднах и чувствах доста силна болга по време на квалификацията. В неделя сутринта дори не знаех дали ще карам, но ми поставиха инжекция и излязох на трасето. В началото не беше много зле, но към края на първия манш болката се засили и беше наистина ужасно. Карах на сигурно и просто се опитах да взима няколко точки. За втория манш трябваше да сложа доста лед, въобще не бях фокусиран и не направих това, което исках. Все пак успях да взема точки, но в крайна сметка това също е част от спорта.” - каза Печето след финала.
  Другите двама българи Иван Петров (KTM) и Майкъл Иванов (Marchetti Racing, KTM) се наредиха извън зоната на точките, като Майкъл е на 30то място, а Иван на 32.
  Абсолютен победител за пореден път е Джефри Херлингс (KTM), който с пълната си победа в Германия увеличи актива си на 350 точки в генералното класиране. Подиумът допълниха Дилън Фирандис (Kawasaki) и Джереми Сеевер (Suzuki). Сеевер е втори в класирането за шампионата с 270 т., следван от Полс Йонас (KTM) - 218.
  Световният шампионат по мотокрос продължава с Гран при на Трентино на 15ти май.