Караньотов с трета поредна победа в европейския шампионат

18 Октомври 2009

Трети пореден успех записа българският пилот Ангел Караньотов (КТМ) в европейския шампионат по супермото в клас S3. В днешния пети кръг от надпреварата, който се проведе на пистата в Солун, Караньотов спечели 47 точки.

Angel_Karanyotov_RaceДва кръга преди края на шампионата българинът води с 42 точки на Янина Вьортеле от Германия

Трети пореден успех записа българският пилот Ангел Караньотов (КТМ) в европейския шампионат по супермото в клас S3. В днешния пети кръг от надпреварата, който се проведе на пистата в Солун, Караньотов спечели 47 точки и продължава да е начело във временното подреждане със значителна преднина.

Два кръга преди края на шампионата българският състезател води с 42 точки пред Янина Вьортеле от Германия. В клас Open другият български състезател Росен Тончев (КТМ) завърши шести и запази петото си място във временното класиране за европейския шампионат. Преди седмица двамата пилоти, заедно с Александър Георгиев, извоюваха сребърни медали за България в световния отборен шампионат по супермото. Георгиев също участва в Гърция, но в стартовете от световния шампионат в клас S2. Състезанията са по-късно днес. Шампионатът на Европа продължава на 25 октомври в Отобиано, Италия, а финалът е на 15 ноември в Испания.