Supermoto - Ангел Караньотов на крачка от европейската титла

25 Октомври 2009

Само един кръг дели Ангел Караньотов от европейската титла по супермото в клас S3. Българският пилот постигна днес поредната си победа в шампионата на Европа на пистата в Отобиано Италия.

Angel_Karanyotov_2Само един кръг дели Ангел Караньотов (КТМ) от европейската титла по супермото в клас S3. Българският пилот постигна днес поредната си победа в шампионата на Европа, като завърши с първо време и в двата старта на пистата в Отобиано (Италия). Караньотов вече има 283 точки в актива си и 48 точки аванс пред втория в класирането. Максималният брой точки, които един състезател може да спечели в даден кръг е 50. Финалът на европейския шампионат е на 15 ноември в Салу, Испания. На българския състезател му е нужно да звърши и да вземе точки, за да може да се поздрави с първата европейска титла в кариерата си.