Супермото: Ангел Караньотов замина за Андора

30 Юни 2011

Трети кръг от световния шампионат по Супермото

Един от най-добрите ни състезатели по Супермото Ангел Караньотов вече замина за Андора, където този уикенд ще се състои трети кръг от световния шампионат. Успоредно с него ще се проведе и поредният кръг от европейския шампионат в тази дисциплина.

a4i_andora_3

Първенството на планетата по Супермото започна с Гран при на Италия, където българският пилот зае 17-то място. Далеч по-добре за него протече вторият кръг пред родна публика, когато успя да се класира девети. С актив от 47 точки Ачи се намира на 15-то място във временното класиране на клас S1 и ако се представи успешно в следващите състезания, може да влезе в топ 10.