Ангел Караньотов спечели още един кръг от Европейското по Супермото

10 Август 2011
Временното класиране е под новината

Angel_Karanyotov_2

В неделя на пистата "Арад" в Румъния се проведе поредният кръг от европейския шампионат по Супермото, като стартът важеше и за трети кръг от източно-европейския шампионат. Българската звезда Ангел Караньотов продължи с блестящото си представяне. 17-годишният талант потегли от пол-позишън и се справи безпроблемно с конкурентите, осигурявайки си пълният актив от 50 т. Така Ачи почти си осигури титлата цели два кръга преди края.  Втори в клас SM450 финишира Ата Нуркан от Турция, а подиумът допълни унгарецът Бенджамин Оноди. В клас SM85 cc Майкъл Иванов също продължи да ни радва и взе победата в двата манша в Арад. Негови подгласници станаха Харли Горов и Асли Пак (Турция). Двама български състезатели застанаха начело и при най-малките - клас SM65 cc. Георги Гочев спечели пълен актив от 50 точки в Румъния, а втори се класира Борислав Стоименов. Така след поредния успешен старт на нашите момчета България продължава да води в Европейския шампионат по Супермото с 375 т. пред Турция с 304 и Румъния със 192. Под новината може да намерите пълно временно класиране в европейския и източно-европейския шампионат по Супермото.