Ангел Караньотов срази конкуренцията с резервния си мотор

22 Август 2011

Ачо спечели по впечатляващ начин и двата манша в предпоследния кръг от Европейския шампионат по мотоциклетизъм в дисциплината супермото в Любляна

a4i1

Миналогодишният победител Ангел Караньотов спечели по впечатляващ начин и двата манша в предпоследния кръг от Европейския шампионат по мотоциклетизъм в дисциплината супермото в Любляна. 17-годишният български пилот на КТМ срази конкуренцията, въпреки че караше с тренировъчния си мотор след падане в събота. В изключително голямата конкуренция обаче Караньотов спечели всичките възможни 50 точки с перфектни времена в Словения, като във втория манш завърши с впечатляващите 16:40 минути на тежкото трасе.

Караньотов води убедително в класирането и почти със сигурност ще защити титлата си. На второ място, далеч зад младия българин, все още е унгарецът Бенджамин Оноди.